Незапирливата Хајди Локе (ВИДЕО)

Хајди Локе со седум погодоци вечерва заедно со голманката Солберг беше најдобра ракометарка на Норвешка во победата над Данска од 27-21. Ракометарките на Данска се обидуваа со сите средства да ја запрат Локе но безуспешно. Максимални три од три за Норвешка во групата Б и доминантен пласман во следната фаза.