Негатива по првиот дел, но има уште 30 минути за историја (ВИДЕО)

Младинската репрезентација на Македонија губи по првиот дел од селекцијата на Унгарија во дуелот за пласман на петтото место на Мундијалот во Алжир. Иако тргнавме солидно и водевме на неколку пати со 2 гола, сепак избрзаните шутеви и добрите одбрани на противничкиот голман им донесоа на Унгарците предност од 11:14 на пауза. Мечот можете да го гледате на следниот линк….