Небојша Семоќниот во епизодата како да се уништи светскиот првак (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Црна Гора го направи најголемото изненадување во квалификациите за Европското првенство и го совлада светскиот шампион Данска со 32-31.

Главен „виновник“ за големиот триумф на Црногорците кои досега ремизираа со Фарски Острови и загубија од Украина, беше голманот на Мелсунген, Небојша Симиќ.

Тој забележа 15 одбрани, а дел од нив во клучните моменти кога светскиот шампион се приближуваше резултатски…