На Дисингер му здосади летниот одмор, веќе игра натпревари – но не за Вардар! (ФОТО)

На левиот бек на Вардар, Кристијан Дисингер, веројатно му здосади летниот одмор.

Помина веќе еден месец откако вардарци завршија со сите приеми и прослави по повод освоената европска титула, а Германецот веќе беше и на море, па сигурно му фали дружбата со ракометната топка.

Тој викендов веќе настапи на ревијалниот турнир во организација на германскиот нисколигаш Мисенхајм заедно со дел од неговите поранешни соиграчи во составот на Лудвигсхафен.