Најверните се тука, на ред е Вардар (ФОТО)

Одбројувањето започна, уште неколку часа го делат Вардар од третото полуфинале во Лигата на шампионките. Македонските првенки ќе играат против составот на ЦСМ Букурешт во борба за прво историско финале за двете екипи. Најверните поддржувачи на скопскиот тим веќе пристигнаа во Будимпешта и подготвено го очекуваат третиот настап на Вардар на завршницата во елитното натпреварување.
bud-ger

Во продолжение погледнете ја атмосферата од Ласло Пап арената пред полуфиналните дуели во Лигата на шампионките.

bud-ger-9

bud-ger-8

bud-ger-7

bud-ger-6