Најава за Лига на шампиони: Мајсториите на Горбиц и Ото (ВИДЕО)

Ракометна топка в рацете на најдобрата ракометарка на Унгарија, Анита Горбиц, фудбалска топка со која си поигруваше поранешниот фудбалски репрезентативец на Унгарија, Винс Ото и шише со вода.

Ова беше доволно за спектакл и вистински предизвик. Тоа беше искористено за најава за натпреварите од Лигата на шампионите во фудбал и во ракомет. Фудбалската ЛШ стартуваше синоќа, додека машката Лига на шампиони во ракомет стартува неделава. Женската ЛШ во ракомет стартува во октомври.

Мајсториите кои ги направија Горбиц и Ото може да се видат во видеото.