Најава за видео интервју: Германското лавовско срце кое чука за Вардар! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По заминувањето во пензија на Ана Ѓокиќ, Вардар започна со потрагата на ракометарка која достојно ќе ја замени одличната репрезентативка на Црна Гора. Изборот падна на уште една ѕвезда во женскиот ракомет, германскиот репрезентативен пикер – Ања Алтахус.

FLP_8127-2

По почетниот период на аклиматизација, Ања Алтахус полека ја покажува својата борбеност, лавовското срце и начинот на кој треба да се бранат црвено-црните бои. Во интервјуто кое следува денеска во 20 часот се дружиме со ракометарката кој за кратко време ги освои симпатиите на македонските ракометни фанови.
Не пропуштајте денес од 20 часот гостин во 24 интeрвју – германската легенда Ања Алтахус!

FLP_8068-2

ФОТОГАЛЕРИЈА

[Best_Wordpress_Gallery id=”77″ gal_title=”Anja Althaus OD IGRA”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ