Му се плаче, ама мора да си оди: Дејан Милосављев со силна одјава од Вардар (ФОТО)

Голманот кој беше прогласен за најдобар во сезоната во групната фаза од Лигата на шампионите, Дејан Милосављев е еден од оние кои си заминуваат од Вардар и тоа после само една сезона мината меѓу „црвено-црните“. Тој се сели во Фуксе Берлин, а колку ќе му недостига Вардар и Скопје покажуваат неговите изјави во последните денови.

Покажува и неговата порака оставена на Инстаграм со „Ја излези Ѓурѓо“…