Моќно видео од Барселона: Каталонците најавија атак на тронот во Келн (ВИДЕО)

Екипата на Барселона е противникот на Вардар за полуфиналето на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите. Ракометарите на овој тим важат за големи фаворити за победа на турнирот, но на овие средби секогаш има изненадувања. Затоа не се препушта ништо на случајот.

Подготовките се во тек, а притоа е направен и интересен спот за најава на учеството на турнирот. Погледнете!

Espot Barça (handbol) classificació final four La Casa de l’handbol

🔜 One week until #ehffinal4 !Queda una setmana! Còlonia ens espera! Estem preparats 💪¡Colonia nos espera! ¡Estamos preparados! 💪🔵🔴#ForçaBarça

Публикувахте от FC Barcelona Handbol в Вторник, 21 май 2019 г.