Монпелје убав спомен, гордо напред со срце за Вардар! (ФОТО)

Вардарци вечерва го совладаа Монпелје со 30-26 и се најдоа на чекор до пласман на втората позиција во групата Ц. Момците на Раул Гонзалес одиграа со срце за Вардар, а мотивот на централниот бек Игор Карачиќ ќе остане овековечен низ објективот на 24ракомет.


kar1

kar2

kar3

kar4


ФОТОРЕПОРТЕР: Филип Вирановски