МОЖЕ ДА ГО ОДНЕСЕ ВАРДАР ВО КЕЛН: Последната бомба на Кристопанс во Скопје (ВИДЕО)

Вардар славеше над ПИК Сегед со убедливи 31-23 во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите и е многу блиску трета година по ред да се пласира на Ф4 во Келн.

Последниот погодок на мечот беше дело на Даинис Кристопанс во последната секунда, кој би можел да биде и клучен во меѓусебниот двобој, ако се сетиме дека и лани само еден го беше решавачки против Кил.

Погледнете го последниот гол во видео прилогот….