Младите металурзи учеа од европските шампиони (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Актуелниот европски првак со премиерна победа ја отвори сезоната во СЕХА лигатa, во македонскиот дуел Вардар беше поуспешен од Метлаург со резултат 23-32(11-15). Тренерот Червар го искористи овој натпревар шанса да им даде на најмладите ракометари во својот состав, кои успеаа и да се запишат во листата на стрелците. Танковски постигна 2 гола, додека Серафимов и Палевски по 1 погодок…

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_name” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”197″]