Младиот голман во нова трка: Ѓорѓески во битка за одбрана на 6. коло во СЕХА (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Даниел Ѓорѓески е во трка за најдобра одбрана во 6. коло од СЕХА-лигата. Тој во финишот од средбата против ППД Загреб успеа да го запре пеналот на Мандалиниќ и со тоа се најде во групата од пет голмани кои конкурираат за најдобра одбрана.

Ѓорѓески брани во добра форма и ова му е втора шанса сезонава да се најде со одбрана на колото бидејќи веќе успеа да добие најмногу гласови при изборот за одбрана на коло уште на стартот од сезоната во СЕХА-лигата.

Best Saves of Round 6

It's voting time of the month! 💥 😉 We chose top 5 saves from the matches played in round 6 ➡ there are some fresh faces among them, watch the video and vote for your favorite: 1. Daniel Gjorgjeski RK Vardar – 👍2. Aljaz Panjtar RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – ❤3. Rade Mijatovic БГК им. Мешкова – 🤣4. Klemen Ferlin RK Gorenje Velenje – 😮5. Kristian Pilipovic RK NEXE Našice – 🗨

Публикувахте от SEHA – Gazprom League в Понеделник, 23 октомври 2017 г.