Михајловски, Дибирова, Лазаров, Ангелов, Камчев, Самсоненко…сите ќе навиваат за Вардар! (ФОТО)

Ракометарите на Вардар во овие моменти го започнуваат натпреварот против Барселона од полуфиналето на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Покрај поддршката пред ТВ екраните во Македонија и навивачите кои се присутни во „Ланксес Арена“ во Келн, вардарци ќе имаат и друга поддршка.

Пепи Манасков, Петар Ангелов, Михајло Михајловски, Ирина Дибирова, Иван Карачиќ, Филип Лазаров, Емил Угриновски, сопственикот Сергеј Самсоненко, бизнисменот Орце Камчев, еден од основачите на навивачката група „Комити“ Јохан Тарчуловски, неговата сопруга Соња Тарчуловска како и поранешниот ЕХФ судија, а сега официјално лице во Интернационалната ракометна федерација ИХФ – Христо Бошковски…

 

 

 


ЗАБРАНЕТО ПРЕВЗЕМАЊЕ НА ФОТОГРАФИИ И СОДРЖИНА БЕЗ ПИСМЕНА ДОЗВОЛА ОД РЕДАКЦИЈАТА НА 24РАКОМЕТ! Повеќе информации за начинот на користење на содржините можете да најдете на следниот линк.