Миневскаја за 24Ракомет ТВ: Вардар е меѓу најдобрите европски екипи (ВИДЕО)

Една од најдобрите ракометарки на Лајпциг Евгенија Миневскаја, на мечот против Вардар кој нејзиниот тим го загуби убедливо со 41:24, иако постигна 5 голови, тоа беше со слаба реализација од 10 обиди. Исто како и лани, таа и нејзиниот тим со пораз си заминуваат од Скопје. Погледнете што изјави Миневскаја за 24ракометТВ.