Милосављев за 24Ракомет: Плачев пред, за време и по натпреварот (ВИДЕО)

Вардар патува со голема предност од осум голови на реванш средбата против ПИК Сегед и се наоѓа на чекор до трет пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Голманот Дејан Милосављев вели дека никогаш не доживеал нешто слично во животот досега.

„Сите во салата не носеа до ваква победа. Вакво нешто немам почувствувано досега во животот. Плачев пред, за време и по натпреварот“, вели Милосављев за 24Ракомет ТВ.

Целосната изјава погледнете ја во продолжение…