Милиќ ја има втората најдобра одбрана на четвртфиналето на ЛШ (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Страхиња Милиќ ја има втората најдобра одбрана на реванш- четвртфиналните натпревари на ЕХФ Велукс Лигата на шампионите во машка конкуренција. Милиќ го замени Штербик и на неколкупати со одлични интервенции го одржуваше Вардар во игра до самиот крај на натпреварот. Токму одбранетиот зицер на Штрлек се најде на втората позиција за најдобра одбрана во изборот на ЕХФ. Покрај Милиќ во ова друштво влегоа и Андреас Паличка (Кил), Хозе Мануел Сиера (Пик Сегед), Гонзало Перез Де Варгас (Барселона), а најдобрата одбрана на реванш-четвртфиналните дуели му припадна на фантастичниот Роланд Миклер од Веспрем.

Top 5 Saves | Quarter-final 2nd Leg – VELUX EHF Champions League

Roland Mikler is in incredible form for MKB Veszprém KC at the moment and has been rewarded with a place at the very top of last weekend's saves!

Posted by EHF Champions League on Wednesday, April 22, 2015