Металург со прва победа за самодоверба: Радовиш најави интересна завршница во Супер лигата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со вчерашниот дуел меѓу Металург и Радовиш започна последната фаза од македонскиот ракометен шампионат. Првакот на Македонија ја имаше честа да ја отвори плеј-оф сезоната на свој терен. Гостинските ракометари го загубија натпреварот, но со прикажаната игра најавија интересни дуели до крајот на сезоната. По шеесет минути игра на семафорот остана запишан резултатот 26-20. (повеќе)

[Best_Wordpress_Gallery id=”74″ gal_title=”Metalurg-Radovis 04.03.2015″]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ