МЕТАЛУРГ СЕ “СОПНА” ПРЕД БЕДЕМОТ НА КРИСТИЈАНШТАД (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со натпреварот Металург-Кристијанштад стартуваше турнирот “Вардар”. Швеѓаните доминантно стигнаа до својата прва победа  со резултат 21-28.  Погледнете како изгледаа најинтересните моменти од овој натпревар низ објективот на 24Ракомет.

[Best_Wordpress_Gallery id=”141″ gal_title=”TURNIR VARDAR Metalurg-Kristiansdat”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ