Металург против Работнички се загреваше за Лигата на шампионите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во досегашното првенство со две убедливи победи против најквалитетните екипи во македонската лига, тимот на Лино Червар се издвои како единствен кандидат за првото место по регуларниот дел од сезоната.

Помеѓу два настапи во Лигата на шампионите, Металург со победа го затвори второто коло од националното првенство за нови три бода и лидерско место на табелата. Моќта на Металург вечерва ја почуствува амбициозниот Работнички, а како нашиот фоторепортер го виде натпреварот во Автокоманда, можете да погледнете во галеријата подолу.

[Best_Wordpress_Gallery id=”158″ gal_title=”MAK-Metalurg-Rabotnicki”]

ФОТО:ФИЛИП ВИРАНОВСКИ