Металург му посака добредојде на Вардар Јуниор со +14 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со деби настап Вардар Јуниор ја започна својата нова приказна во најсилниот македонски ракометен шампионат. Новиот суперлигаш официјалното натпреварување го започна со висок пораз од 20-34. Виновникот е некогашниот европски ракометен гигант, Металург, кој  по кризниот период минатата сезона оваа ја започнува во македонската Супер Лига по пауза од четири години.

Најинтересните моменти од натпреварот меѓу Вардар Јуниор и Металург можете да ги погледнете во галеријата на Филип Вирановски.

[Best_Wordpress_Gallery id=”153″ gal_title=”MAK-VardarJ-Metalurg”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ