Мајсторијата на Цвијиќ на дебито за Вардар (Видео)

Првото засилување за Вардар за новата сезона беше пивотменот Драгана Цвијиќ, која уште на дебито за „црвено-црните“ ги покажа своите играчки способности, но и голгетерските инстинкти. На првиот меч во новиот дрес, Цвијиќ против Кубан Краснодар постигна пет гола. Вардар победи со 37-32 и е н аеден чекор до финалето.

Колку што добро играше во одбрана подеднакцо успешна беше во одбрана. Но, присутните во салата во СЦ „Јане Сандански“ им дадоа огромен аплауз за постигнатиот 18 гол на Вардар во 25 минута од натпреварот

Во таа акција Цвијиќ покажа какој мајстор на ракометната игра е.
Погледнете ја мајсторијата на Драгана Цвијиќ