Мат во два потега: Скубе и Карачиќ се прошетаа низ одбраната на Барса (ВИДЕО)

Вардар губи од Барселона со….на полувреме, но покрај одличната партија на Дејан Милосављев, нашиот првак постигна и еден убав погодок.

При резултат 7-5, Скубе го проигра Кристопанс, овој упати топка до Карачиќ, кој го искористи празниот простор што му отвори Словенецот, откако го навлече Дуарте.

Погледнете….