Мартин Томовски – „Пантерот“ што скротува „мечки“ (ВИДЕО)

Голманот на Металург, Мартин Томовски игра во одлична форма во последно време. Откако одбрани два седмерци во финишот на дуелот со Мотор Запорожје, тој имаше уште подобро издание на гостувањето кај Чеховски Медведи.

Металург победи во Русија, а дел од заслугите одат на адреса на младиот голман. Полгеднете како Томовски скроти три пенали на руските „мечки“…