Марта Ждериќ за 24Ракомет ТВ: Одигравме слабо во нападот (ВИДЕО)

Хрватската репрезентативка Марта Ждериќ со своите 12 одбрани не успеа да го сочува европскиот шампион Будуќност од пораз. Нијанси го одлучија победникот на овој натпревар, а со тоа и новиот финалист во Лигата на шампионите. За впечатокот на Ждериќ од овој дуел погледнете во продолжение.