Марино Мариќ: Со дисциплина во играта до победа над Норвешка (ВИДЕО)

Пивотот на Хрватската репрезентација, Марино Мариќ не го криеше своето разочарување во однос на натпреварот со Шпанија. Во пресрет на дуелот со Норвешка за бронзениот медал за 24Ракомет изјави дека цврстината во одбраната и дисциплината ќе пресуди кој ќе биде победникот.