Малерозен Вардар: Се повреди и Андреа Кликовац

Според пишувањата на црногорскиот ракометен портал “Хендбал Монтенегро” црногорската репрезентативка во редовите на Вардар на денешниот натпревар против Металург заработила повреда на скочниот зглоб на десната нога, по што веднаш го напуштила теренот. Сепак по првичните проценки на лекарскиот тим повредата не е толку сериозна како во случајот со Андреа Лекиќ. Кликовац ја очекува мала пауза, а не се знае дали Индира Кастратовиќ ке ја има на располагање за неделниот натпревар против Турингер.