Мала атракција на Митревски, за одбрана на колото на стартот од СЕХА лигата (ВИДЕО)

Голманот на Еурофарм Работник, Никола Митревски уште на првата средба од новата сезона покажа зошто ќе биде огромно засилување за тимот од Битола. Тој имаше одлична партија против Спартак Москва во 1. коло од СЕХА-лигата и практично беше еден од клучните играчи при правењето на пресвртот.

Една од десетте одбрани на Митревски на оваа средба се најде и како одбрана на колото со оглед на атракцијата која ја имаше при враќањето кон својот гол и начнот на кој ја запре топката. Погледнете!

Best save: Nikolce Mitrevski

[Group B] Historical result for RK Eurofarm Rabotnik at the start of their first ever SEHA season! 💪 The amazing Nikolce Mitrevski was the key part of Eurofarm's puzzle tonight 👇👏

Публикувахте от SEHA – Gazprom League в Сряда, 4 септември 2019 г.