Македонското знаме се развеа на свеченото отворање на СП Катар (ФОТО)

Започна спектакуларното свечено отворање на Светското ракометно првенство Катар 2015. Пред 12 000 ракометни фанови во “Лусаил” арената во Доха на спектакуларен начин беше отворен светскиот шампионат.
Од 18:30 часот на програмата е и првиот натпревар помеѓу домаќинот Катар и репрезентацијата на Бразил.
Нашата репрезентација СП го стартува утре од 15:30 часот против Тунис.

otvoranje katar 20`15