Македонски зет клучен за триумфот на АЕК среде Струга (ВИДЕО)

Тимот на АЕК Атина направи изненадување и славеше над битолски Еурофарм Работник во финалниот натпревар од Струшкиот турнир.

Еден од клучните играчи на тимот од нашиот јужен сосед беше голманот Игор Арсиќ, битолскиот зет, кој своевремено беше член на “фармацевтите”.

“Еурофарм Работник е силна екипа што ќе игра во Лигата на шампионите и во СЕХА лига, но нашата поголема желба го одлучи победникот”, вели Арсиќ за 24Ракомет ТВ.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….