Македонските херои извојуваа ново Европско првенство! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По победата над Чешка во квалификацискиот натпревар со резултат од 32-28, македонската репрезентација успеа да се избори за пласман на Европското првенство во Полска. Тесен натпревар исполнет со многу интересни моменти во кој нашата репрезентација и покрај сите потешкотии ја надмина последната пречка и го завери билетот за најсилното континетално натпреварување. Погледнете ги најинтересните моменти и прекрасната атмосфера која владееше во арената Борис Трајковски во следната фотогалерија.
[Best_Wordpress_Gallery id=”123″ gal_title=”Makedonija-Ceska 14.06.2015″]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ