Македонскиот стручен штаб ја следеше Србија против Франција (ФОТО)

Македонската ракометна репрезентација од 20:30 минути ќе го одигра вториот натпревар од Европското првенство. Како загревање за мечот меѓу домаќинот и македонската селекција се одигра дуелот меѓу Франицја и Србија. Можност за македонските репрезентативци и стручниот штаб да го погледнат и анализираат последниот противник на Македонија во групата А. Франција покажа како да се одигра против Србија, а останува на македонскиот стручен штаб да ги состави и последните детали пред последниот дуел од групната фаза…

pribak, pikerot i selektorot-3

 

pribak, pikerot i selektorot-4

 

 

pribak, pikerot i selektorot-2