Магични асистенции: Карачиќ и Кристопанс ем погодуваат, ем разигруваат (ВИДЕО)

По најдобрите 20 одбрани во изминатата сезона во Лигата на шампионите, медиа тимот на ЕХФ објави компилација и од најдобрите 20 асистенции.

Двајца ракометари на Вардар, односно еден веќе поранешен „црвено-црн“ играч, се најдоа во тој избор.

Игор Карачиќ и Даинис Кристопанс со магичните асистенции до Столе Стоилов и Данил Шишкарев заслужија место меѓу најдобрите.

Погледнете ТУКА