Магичен гол на Морк, но уште помагична победа на Вардар (ВИДЕО)

Најдобриот десен бек на светот – Нора Морк доживеа тежок пораз во четвртфиналниот дуел против Вардар кој се одигра во саботата во арената Јане Сандански.

Норк постигна шест погодоци и беше најдобар стрелец но сепак тоа не беше доволно за нејзината екипа да замине со поволен резултат од Скопје. Сепак утешна награда за Норвежанката е најубавиот гол на колото, а нејзината магија погледнете ја на следниот ЛИНК.