ЛШ: „Црвено-црните“ со претставник и меѓу најдобрите пет голови за седмото коло (ВИДЕО)

Пристигна во Вардар како големо засилување, а својата класа ја покажа во четвртокот на дуелот против Рајн Некар Ловен. Со 10 голови Жоан Канелјас го предводеше „црвено-црниот“ напад до висока победа во Франкфурт. Неговата игра му обезбедија место меѓу најдобрите седум за ова коло, а покрај тоа еден од одличните удари заврши и меѓу топ петте голови за седмото коло. Во продолжение погледнете ги најдобрите погодоци во седмата рунда од Лигата на шампионите.