Лук Абало “леташе” и против Загреб! (ВИДЕО)

Ѕвездениот состав на ПСЖ вечерва против ППД Загреб го прослави историскиот пласман на фајнл-фор турнирот во Келн. Ракометната машинерија на Нока Сердарушиќ која допрва се очекува да доминира во ракометна Европа, својата работа ја заврши минатата недела во Загреб кога славеше над хрватскиот шампион со 20-28.
На денешниот реванш во Париз кој заврши со нерешен резултат 32-32, видовме доста интересни и атрактивни ракометни потези, а еден од нив беше и погодокот на “летечкиот” Лук Абало со кој ги крена на нозе домашните фанови.

Голот на Абало погледнете го на следново видео.

https://www.facebook.com/HandballVideo/videos/889442201200974/