ЛУДИЛО: ГИ СОБЛЕКУВАА И КУКЛИТЕ ЗА ДА ИМААТ ДРЕС НА ВАРДАР! (ФОТО)

Втората шампионска титула на ракометарите на Вардар ги збудале навивачите, кои посакуваат да имаат дрес од новиот европски првак.

Сепак од „црвено-црниот“ тим објавија дека сите дресови се распродадени, па оние што не набавиле од оваа тура, ќе почекаат некоја следна шанса.