Линк за средбата Вардар – Рајн Некар од турнирот во Германија

Ракометарите на Вардар денеска и утре настапуваат на турнир во Германија во организација на прволигашот Гумерзбах. Вардар во полуфиналето се среќава со Рајн Некар, а мечот е закажан за 17 часот.

За европскиот првак ова е втор меч од почетокот на подготовките.  Вчера „директно од авион“ заминаа на дуел со Бергишер и загубија со 25-27, иако на полувреме нашите момци водеа со 17-14.

Дуелот меѓу Вардар и Рајн Некар можете да го гледате на следниот линк.

https://www.facebook.com/vfl.gummersbach/videos/1439971152717982/