Лекиќ за 24Ракомет ТВ: Ова е најдобро одиграниот натпревар на Вардар последниве три години(ВИДЕО)

По феноменалниот натпревар на ЖРК Вардар  против Ларвик во рамките на четврт-финалето од Лигата на шампионите, средниот бек на вардарки, Андреа Лекиќ не го криеше своето задоволство од играта и резултатот.  Изјави дека е пресреќна, но најави дека нема опуштање. Веќе од утре мислите се насочени кон реваншот во Норвешка.