Лазаров ја бодреше Барселона во дуелот со ПСЖ на Камп Ноу (ФОТО)

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров вчера заедно со своите соиграчи од ракометниот клуб прусуствуваше на Камп Ноу да им даде подршка на фудбалерите на Барселона во дуелот со ПСЖ. Лазаров и другарите беа талични за своите колеги од фудбалскиот тим кои го совладаа ПСЖ со 3-1.

Lazarov na kamp nou