Куп на Македонија: Вардар против Еурофарм Работник во одбрана на трофејот

Екипата на Вардар која го брани трофејот во Купот на Македонија го доби Еурофарм Работник за противник во полуфиналето. Ждрепката ги одбегна Вардар и Металург и ова може да биде интересно натпреварување во кое сигурно ќе има секој да покаже доволно на теренот.

Вардар и Еурофарм Работник веќе одиграа интересен натпревар во Битола, а сигурно ќе биде интересно и во петок на полуфиналето. Во вториот меч Металург ќе се соочи со Бутел Скопје така што ова ќе биде исто така возбудлив меч.

Термините се од 17 и 20 часот во петок (10 мај), а финалето ќе се одигра во 20 часот в сабота на 11 мај.

ДВОЈКИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ

МЕТАЛУРГ – БУТЕЛ СКОПЈЕ

ВАРДАР – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК