Кузмановски e неполн месец во Магдебург, а веќе стана миленик на навивачите (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски летово започна ново поглавје во кариерата по трансферот во бундеслигашот Магдебург.

Но Кузмановски бргу се адаптираше на германските прилики и само по неколку одиграни натпревари за Магдебург стана миленик на навивачите.

На една од средбите со нив, тој мораше да потпишува маички и фотографии многу повеќе отколку другите ракометари…