КРИСТОПАНС: ВИЕ СТЕ НАЈДОБРИТЕ НАВИВАЧИ, А ОВА Е НАЈДОБРАТА ДРЖАВА (ВИДЕО)

Ракометарот кој со своите 215 сантиметри претставува секогаш закана за противничките одбрани и голмани, Даини Кристопанс и на последниот Ф4 беше проблем за ривалите.

Кристопанс беше еден од лидерите во победата над Барселона, но и играч кој даде многу и против Веспрем.

Пред насобраниот народ на плоштадот во Скопје тој имаше краток коментар.

„Ова е за сите нас. Вие сте најдобрите навивачи, а Македонија е најдобрата држава“, коментираше Кристопанс. Погледнете!