Крим продолжува со победите

Тимот на Мирјета Бајрамовска и Марина Ламбевска одигра просечен натпревар против Ајдовшчина на гостински терен каде составот на Марта Бон триумфираше со 29:32 (16:18) во рамките од словенечката лига во женска конкуренција. На овој натпревар Мирјета Бајрамовска постигна два погодоци.

По натпреварите во домашната лига следен предизвик за Крим се натпреварите во женската регионална лига од 17 до 18 јануари во Копривница, Хрватска.

Фото: rkkrim.com