Крилата на Работнички ја „изрешетаа“ мрежата на Борец! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Работнички ја забелжаа својата четврта победа во петтиот одигран натпревар во македонската ракометна суперлига. Борец од Велес цели педесетина минути беше рамноправен противник, но во последните десетина минути момците на Андон Бошковски успеаа да стигнат до победа од 27-22. Дуото Мојсоски-Илиќ повторно беше на висина на задачата постигнувајки вкупно 21 погодок од 27 на својота екипа. Најновата победа на Работнички погледнете ја низ објективот на Филип Вирановски/24 ракомет.

[Best_Wordpress_Gallery id=”161″ gal_title=”MAK-Rabotnicki-Borec”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ