Кој ривал ќе го добие Вардар: Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за Ф4 (ЛИНК)

Точно на пладне во Келн ќе започне ждрепката за завршниот турнир во Лигата на шампионите. Кој ќе биде ривалот на Вардар – Келце, Веспрем или Барселона, може да дознаете на следниот ЛИНК

Нема диригирана ждрепка, па секој може да игра против секого.

Најпрво се извлекуваат првите тимови од двете полуфиналиња, а потоа и нивните ривали.

Завршниот турнир ќе се игра во „Ланксес Арена“ на 1 и 2 јуни.