Кога Штербик има свој ден, противникот нема што да бара во “Јане Сандански” (ВИДЕО)

Кога Арпад Штербик има свој ден тогаш Вардар е непобедлив. Со овие зборови ЕХФ го потврди влијанието на еден од најдобрите светски голмани во играта на Вардар, кој со фантастичниот перформанс против Висла Плок му го отвори патот на својот тим во четвртфиналето. Штербик по блескавите шеесет минути во Скопје ја доби наградата за најдобар играч на осминафиналната рунда на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите.

Arpad Sterbik – Player of the round

Awesome Arpad Sterbik was a driving force in RK Vardar's qualification for the VELUX EHF Champions League Quarter-finals and his performance has seen him voted as player of the round!

Posted by EHF Champions League on Thursday, March 26, 2015

connect.facebook.net
connect.facebook.net