Кога нема ТВ пренос, добар е и лајв стримот: Линк за следење на дуелот меѓу Македонија и Буркина Фасо

Македонија вечерва со почеток во 21 часот ќе го одигра натпреварот против Буркина Фасо од 2 коло на Мундијалот во Алжир. По стартната победа над Русија, избраниците на Илија Темелковски ќе одат на втор триумф кој практично ќе ни обезбеди влез во осминафиналето.

Во отсуство на ТВ преноси на некоја од македонските телевзии, македонските љубители на ракометот се снаоѓаат како знаат и умеат. Еден од начините да го следите дуелот на младинците е на следниот линк.

https://www.youtube.com/channel/UC7BCRiKGL2aVhDFcDfY6Qmg/live