Кога мачињата ќе заржат: Сефте радост за металурзи во ЛШ (Фотогалерија)

Ракометарите на Металург во третиот натпревар сезонава во лигата на шампионите имаа причина за радост. Не само поради триумфот над Спортинг 28-27, туку и затоа што тимот покажа зрелост и висока концентрација токму кога беше најпотребно.

Оние малкуборојни гледачи што дојдоа во салата да го гледаат Металург заминаа со полно срце, и радосни на своите милениц.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_id” special_effect=”grayscale” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”200″]