Карачиќ: Навистина не знам како може тука да се загуби, секоја чест на сите навивачи! (ВИДЕО)

Седум погодоци во инспиративната игра на ракометниот колектив Вардар беа доволни за Игор Карачиќ да ги поведе своите соиграчи во најзначајната победа оваа сезона.

По натпреварот за 24Ракомет ТВ изјави: